Jak zrobić domowe środki dezynfekujące?

Jak zrobić domowe środki dezynfekujące?

Coraz więcej osób zastanawia się, jak zrobić domowe środki dezynfekujące? Okazuje się, że do tego celu wystarczy użyć produktów, które zazwyczaj stoją na półce w łazience lub w kuchni.

Jak zrobić domowe środki dezynfekujące w zaciszu swojego domu?
Ochrona dłoni przez ryzykiem zanieczyszczenia ich patogenami i wirusami jest obecnie koniecznością. Służące do tego celu środki można wykonać samodzielnie. Najprostszym w użyciu i najwygodniejszym preparatem do dezynfekcji może być domowy żel antybakteryjny. Do jego wykonania wystarczy kilka składników, takich jak:
– żel z aloesu,
– wybrany olejek zapachowy o działaniu antyseptycznym – m.in. cytrusowy, grapefruitowy, z drzewa herbacianego lub eukaliptusowy,
– alkohol w stężeniu 95 – 96 %.
Do wyparzonej butelki z atomizerem wlewamy alkohol, w taki sposób, aby wypełnił on ¾ jej pojemności. Następnie dodajemy do niego kilkanaście kropli wybranego olejku. Miksturę wzbogacamy o żel aloesowy, najlepiej 2 łyżki stołowe. Aby połączyć wszystkie składniki należy kilkakrotnie, mocno potrzasnąć zamkniętą już butelką. Domowy żel dezynfekujący wyróżnia się nie tylko pięknym zapachem, ale także właściwościami wiruso i bakteriobójczymi a także chroniącymi skórę dłoni przed ich podrażnieniem.

Domowy preparat odkażający
Produktem idealnym do odkażania powierzchni może być domowy płyn do dezynfekcji. W celu jego uzyskania należy zmieszać spirytus rektyfikowany, w stężeniu od 70 do 95%, z wodą destylowaną w proporcji 3:1. Do roztworu można dodać 10 – 20 kropli olejku tymiankowego lub lawendowego. Ten domowy płyn dezynfekujący można stosować na blaty kuchenne, a także wszystkie powierzchnie zmywalne, odporne na działanie alkoholu. Może służyć także do odkażania obuwia i odzieży. Należy jednak dodać, że przed użyciem preparatu do tego celu, warto wykonać próbę, najlepiej w niewidocznym miejscu – na wewnętrznej stronie ubrania czy wybranej pary butów w celu sprawdzenia, czy preparat nie uszkadza tkanin lub nie powoduje odbarwienia obuwia.
Domowe środki do odkażania są nie tylko wydajne, ale i skuteczne w działaniu. Przy ich pomocy można zdezynfekować wiele powierzchni, a także zabezpieczyć swoje dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top